czwartek, 1 października 2015

Piękna strona niepełnosprawności - Viktoria Modesta

Ponętna brunetka skupia na sobie uwagę widza, w tle słychać stukot obcasa, który okazuje się być nowoczesną protezą lewej nogi. Ujęcia kolejnych protez bionicznych oraz artystycznie konstruowanych na potrzeby teledysku definiują tytułowy "Prototype". Seksapil nie musi charakteryzować tylko osoby pełnosprawne. Ten pierwiastek odkrywają w sobie także osoby niepełnosprawne, a wśród nich Viktoria Modesta, która powyższym przebojem wdarła się na salony.


Urodziła się w 1988 roku na Łotwie, ale w wieku 12lat przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Viktoria przez wiele lat cierpiała z powodu błędu lekarskiego. W jego wyniku znaczną część życia spędziła w szpitalach. Dopiero kilka lat temu zdecydowała się na amputację lewego podudzia, która dała jej "nowe życie". Zaczęła akceptować siebie i została modelką.

- Całe życie wmawiano mi różne rzeczy, np. że nie powinnam próbować robić kariery w tej branży. Ale ja się na to nie zgadzam. - mówi Viktoria.

Jej charyzmę docenili szefowie Channel4 i zaprosili do współpracy w ramach projektu "Born risky", który walczy ze stereotypami osób niepełnosprawnych. Bohaterka tej kampanii nie jest przypadkowa, swoją osobą pokazuje, że można dosięgać swoich celów niezależnie od stanu zdrowia, a jej dodatkowym atutem jest atrakcyjność, której nie sposób jej odmówić. Cały teledysk jest poświęcony niepełnosprawności, bohaterkę widzimy w różnych odsłonach, nawet animowanej postaci kreskówki. Cała stylizacja postaci w stylu pin-up wzmocniona dodatkowo scenami seksualnymi mocno zapada w pamięć.


Bioniczna proteza użytkowana przez artystkę jest obiektem pożądania niejednej osoby po amputacji. Wszystko za sprawą współpracy z marką The Alternative Limb Project dzięki której może pochwalić się protezami atrakcyjniejszymi od tych, które większość z nas - amputowanych - ma tylko w swoich wyobrażeniach.

Zapraszam również do obejrzenia krótkiego materiału zza kulis projektu "Born risky".Historia Viktorii Modesty pokazuje, że niepełnosprawność też może być atutem, wystarczy przekuć ją na swoją stronę, polubić i zacząć żyć po swojemu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...